fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jackowski: Sejm był wczoraj zablokowany. Policja bezradna

Senator Jan Maria Jackowski
tv.rp.pl
Wczoraj po posiedzeniu Sejmu i Senatu Sejm był całkowicie zablokowany, policja była bezradna, przykro mi to stwierdzić. Pamiętam manifestacje przy zmianach w TK, Sądzie Najwyższym - wówczas policja ustalała z organizatorami tych zajść i był jeden wyjazd z Sejmu dostępny. Wczoraj takiej możliwości nie było - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko senator Jan Maria Jackowski.

- Grupy młodych ludzi przechadzały się przed Sejmem, absolutnie nie były stosowane normy sanitarne, grała sobie muzyka, niektórzy popijali piwo. Była atmosfera takiego wiosennego święta. To nie wystawia najlepszego świadectwa państwu - mówił senator.

- Brak w tym tego, aby policja stała na straży przestrzegania w przestrzeni publicznej prawa, a zwłaszcza kwestii dotyczących obostrzeń - dodał.

Senator Jackowski dodał, że w wyniku protestów jakich dochodzi w Polsce, za kilka dni liczba zakażeń może wzrosnąć. - Dotknięci mogą być nie ci młodzi ludzie, ale ich bliscy - dziadkowie, rodzice, ciotki - wyliczał.

- Chciałbym, aby prof. (Krzysztof) Simon miał rację (ws. protestów, które nie stanowią - według niego - zagrożenia epidemicznego - red.). Ja przechadzałem się pod parlamentem i widziałem, że ten dystans był zerowy, to było 10 cm, 15 cm - dodał Jackowski.

Senator mówił też, że (Jarosław) Kaczyński kierował się troską o zdrowie Polaków i dlatego używał ostrych słów, nazywając polityków opozycji przestępcami, którzy stwarzają zagrożenie dla Polaków podburzając ludzi do protestów na ulicach.

- Ja uważam, że najlepszą formą (rozwiązywania protestów - red.) jest dialog. Spokojny dialog - dodał. - Trzeba się spotkać, wysłuchać argumentów, szukać porozumienia - przekonywał.

- Dopóki emocje nie opadną nie bardzo widzę przestrzeń do dialogu - zaznaczył Jackowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA