fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Maciej Wąsik: Dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj

Maciej Wąsik
Kancelaria Premiera
- Wydaje się, że dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj - powiedział Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.

W nocnym głosowaniu przeciw tzw. Piątce dla zwierząt, nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego, zagłosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Przeciw było też dwóch posłów Porozumienia, a 15 wstrzymało się od głosu. Z polityków Porozumienia za nowelizacją zagłosowała tylko Jadwiga Emilewicz.

Ustawa została przyjęta 356 głosami "za" przy 75 głosach "przeciw".

Przed głosowaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzegł członków swojego ugrupowania o surowych konsekwencjach głosowania inaczej niż wskazuje partia. 

- Powiedział, że mogą być surowe konsekwencje za niesubordynację, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii oraz utratą wszelkich stanowisk i funkcji, zarówno w Sejmie, jak i w okręgach - relacjonował szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W piątek przyszłość Zjednoczonej Prawicy przewidywał Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.

- Przyznam się szczerze, że mam co do tego wątpliwości - odpowiedział w rozmowie z Polskim Radiem na pytanie, czy koalicja rządząca cały czas trwa.

- Wydaje się, że dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA