fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Lichocka o radiowej Trójce: To jest radio

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"W Trójce nareszcie dzieje się ciekawie muzycznie" - napisała w mediach społecznościowych posłanka PiS i - ponownie - szefowa sejmowej komisji kultury, Joanna Lichocka.

Posłanka PiS zachwala w mediach społecznościowych obecną formę i audycje programu III Polskiego Radia, który przeżywa w ciągu ostatnich kilku miesięcy poważne zmiany.

Czytaj także: Petycja ws. Trójki. Żądają przywrócenia Strzyczkowskiego

"W Trójce nareszcie dzieje się ciekawie muzycznie. Wcześniej Jędrzej Kodymowski a dziś przez trzy godziny Michał Kirmuć wymiatał:)" - napisała Lichocka na Twitterze.

"To jest radio :)" - skwitowała, opatrując swój wpis hasztagami #nowaTrójka, #bezPRL, #wolnemedia, #misjapubliczna.

Tymczasem dziś na platformie secure.avaaz.org, na której zamieszczane są obywatelskie petycje, pojawił się apel słuchaczy i zespołu Trójki o przywrócenie jej dawnej formy,  także byłego dyrektora Kuby Strzyczkowskiego, który tę funkcję pełnił zaledwie 3 miesiące.

Joanna Lichocka została niedawno odwołana z funkcji szefowej sejmowej komisji kultury. Powodem był jej słynny gest, który wykonała wobec opozycji podczas debaty dotyczącej 2-miliardowej dotacji dla mediów publicznych. Prawo i Sprawiedliwość jednak uznało, że posłanka została odwołana przez "bład techniczny", więc sejmowa komisja głosami posłów PiS przywróciła ją na stanowisko.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA