fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

PiS wzywa lidera PSL do pomocy w odwołaniu Grodzkiego

tv.rp.pl
Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości wystosowali pismo do lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata na prezydenta. Chcą, by w związku z podróżą Tomasza Grodzkiego do Włoch PSL "przeciwstawiło się swojemu koalicjantowi" i doprowadziło do zmiany na stanowisku marszałka Senatu.

W piśmie do Kosiniaka-Kamysza czytamy m.in., że niedawna podróż marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego na urlop do Włoch, gdzie chroniony był przez oficerów SOP, była przejawem braku odpowiedzialności.

Według senatorów PiS Grodzki "dobitnie pokazał, że ma za nic bezpieczeństwo obywateli", a w czasie, gdy "rząd robi wszystko, by spowolnić wzrost liczby zarażonych, najważniejsza postać opozycji daje popis wybitnej nieodpowiedzialności i lekceważenia życia i zdrowia Polaków".

PiS podkreśla, że szanuje sytuację, w której rządząca koalicja wraz z PSL skorzystała z możliwości wyboru własnego marszałka, ae ta "decyzja okazała się błędna".

Senatorowie PiS wzywają Kosiniaka-Kamysza, by natychmiast zareagował i przeciwstawił się swojemu koalicjantowi, wycofując poparcie dla Tomasza Grodzkiego.

"Liczymy, że PSL doprowadzi do zmiany Marszałka Senatu. Wierzymy, że idee zdroworozsądkowej polityki środka nie są tylko pustymi kampanijnymi hasłami" - czytamy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA