fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Prezes PiS o o. Rydzyku: śmiała wyobraźnia, klarowna myśl

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
"Dziękujemy Bogu za wielki dar, jakim jest Radio Maryja i przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - napisał w liście z okazji 28. urodzin Radia Maryja prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W Toruniu trwają uroczystości związane z 28. rocznica powstania Radia Maryja.

W związku z przebytą operacją nie mógł w nich uczestniczyć prezes PiS Jarosław Kaczyński, napisał więc list do twórcy medium, redemptorysty Tadeusza Rydzyka.

Czytaj także: O. Rydzyk: Zamawiajcie po kilkanaście folderków

We wspomnianym liście Kaczyński zapewnia, że modli się w intencji Radia Maryja i jego twórcy,  oraz wszystkich, którzy " na przestrzeni tylu lat wnosili wkład w to ważne dzieło".

"Wielkim darem" nazywa Kaczyński i samo radio, i przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami Rydzyka.

Nie szczędzi też słów uznania dla samego Rydzyka, który wedlug jego opinii również jest "darem od Boga".

"Bez jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wznoszący się ku niebu, jak gotyckie katedry, gmach nie zostałby wzniesiony” - pisze Kaczyński w liście cytowanym przez Wprost.pl.

Prezes PiS przyznał, że Zjednoczona Prawica zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza środowisku Radia Maryja i wprost podziękował za wsparcie.

Podkreślił, że dzięki temu Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie, ale przypomniał, że Polskę czeka "wiosenny bój wyborczy", do którego wyborcy powinni przystąpić "maksymalnie zmobilizowani".

Źródło: Wprost.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA