fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kuźmiuk: Lepiej, żeby prof. Strzembosz nie zabierał głosu

Zbigniew Kuźmiuk
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W sprawie sądownictwa wolałbym, żeby profesor Strzembosz rzadziej zabierał głos. Przypominam tą jego słynną maksymę, która spowodowała status quo w polskim sądownictwie, że "wymiar sprawiedliwości sam się oczyści" - mówił w rozmowie z Interią europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł skomentował w ten sposób apel prof. Strzembosza, który zwrócił się do premiera Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Pan minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk - mówił m.in. Strzembosz.

Kuźmiuk stwierdził, że wolałby - "przy całym szacunku do profesora Strzembosza" - aby na temat sądownictwa "rzadziej zabierał głos, mówiąc najogólniej".

Europoseł partii rządzącej docenia, jak zapewniał, zasługi profesora dla zmian, które nastąpiły po 1990 roku, ale też przypomina słowa Strzembosza, który stwierdził przed laty, że "wymiar sprawiedliwości sam się oczyści". 

- I dowiedzieliśmy się w poprzednim roku, że w Sądzie Najwyższym są sędziowie stanu wojennego. Szokujące! - uważa Kuźmiuk. Jest też zdania, że te właśnie słowa prof. Strzembosza na lata utrwaliły status quo tego środowiska.

- Więc może co do przeszłości pan profesor mógłby raczej nie zabierać głosu. Tak to skomentuję - powiedział polityk.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA