fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Morawiecki: Potrzebna jest wielka mobilizacja

Fotorzepa, Michał Kolanko
- Potrzebna jest nasza wielka mobilizacja. By przebić się przez ten mur niechęci mediów. By dotrzeć do Polaków, by opowiadać im o naszych programach - mówił w trakcie konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu zaprezentował też szereg propozycji programowych.

Morawiecki mówił o nowych funduszach, które mają wspomóc rozwój. -Po pierwsze stworzymy Fundusz Modernizacji Szpitali. Będzie to fundusz na początek 2-mld dla wszystkich szpitali powiatowych, dla wszystkich placówek służby zdrowia. Po drugie, fundusz 100 obwodnic, bo obwodnica powoduje, że do danego miasta i miasteczka ludzie przyjadą. I dla wielkich metropolii, jak Warszawa czy Bydgoszcz. I dla miast średniej wielkości, i dla mniejszych miast. Dla samorządów, dla mieszkańców większych i mniejszych miast. I Fundusz inwestycji w szkołę. Też 2-mldowy. Chcemy też, aby od strony technicznej szkoła była jak najnowocześniejszy. Mamy w planach Kolej Plus i fundusz remontowy dla dworców - powiedział.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński: Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu

Jak dodał premier, zaostrzone zostaną kary dla tych, którzy tworzą nielegalne wysypiska. - Zaostrzymy prawo karne dla tych, którzy chcą zrobić z Polski składowisko śmieci. Nie dopuścimy do tego, by polskie społeczeństwo było otruwane - powiedział.

Morawiecki zapowiedział też zmiany dla przedsiębiorców. - Będzie skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro. Idziemy w kierunku liczenia ZUS od przychodu, aby było łatwo tym, którzy się rozkręcają - powiedział premier. - Nasz program rozwoju nie jest socjalistyczny ani neoliberalny. Nasz model jest pragmatyczny. Łączy to co globalne, z lokalnymi przewagami - mówił.

Premier mówił też, że spodziewa się ostrej kampanii. - Oni będą się posuwać do wszystkich możliwych chwytów. Ja na pewno okażę się jeszcze straszniejszym banksterem - stwierdził w swoim przemówieniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA