fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński: Czy euro przyspieszy rozwój? Mówimy „nie” euro

Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
Czy kieszenie Polaków zyskają na euro, czy zostaną one zredukowane? Niezależnie od mechanizmu przyjęcia euro, stracimy na tym - mówił na konwencji PiS w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński.

Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie skupił się na ewentualnym wprowadzeniu przez Polskę euro.

- Dla nas naród to wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań. Musimy służyć narodowi, dbać o jego spójność i interesy wszystkich obywateli - mówił Kaczyński. - Koalicja Europejska traktuje władzę jako mechanizm manipulacji. Przez to muszą mieć niechętny stosunek do prawdy i wspólnoty - kontynuował.

- Musimy zapytać, czy przejście na euro będzie korzystanie dla Polski, czy dobrze ono służy innym państwom? Euro jest dobre dla tych, którzy są silni, ale wiele państw na nim traci - powiedział prezes PiS.

- Czy kieszenie Polaków zyskają na euro, czy zostaną one zredukowane? Niezależnie od mechanizmu przyjęcia euro, stracimy na tym - ocenił.

Kaczyński powiedział, że Polska przyjmie euro, bo nasz kraj "jest i będzie w UE, ale zrobimy to wtedy, gdy będzie to w naszym polskim interesie".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA