fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Rafalska: nie wszyscy uczniowie dostaną 300plus

Elżbieta Rafalska
tv.rp.pl
Od 1 lipca br. będzie można składać wnioski on-line w programie „Dobry start”. Aplikacje papierowe natomiast będą przyjmowane od 1 sierpnia. Trzeci ważny termin to 30 listopada 2018 r. Do tego czasu można wnosić o świadczenia.

- Samorząd ma dwa miesiące żeby rozpatrzyć taki wniosek - powiedziała minister Rafalska w programie Polsce.pl.

Kto może wziąć udział w programie „Dobry start"

Minister przypomniała, że pieniądze przysługują każdemu uczniowi, który rozpoczyna rok szkolny do 20 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli jest to dziecko niepełnosprawne. W programie nie mogą wziąć udziału klasy zerówkowe i przedszkola.

Kto może składać wniosek?

Aplikować mogą rodzice, opiekunowie, opiekunowie prawni, tak jak jest to w przypadku 500 plus. Wniosek w szczególnych przypadkach mogą składać również pełnoletni uczniowie. Świadczenie może być przyznane w formie podzielonej. Dzieje się tak w sytuacji opieki naprzemiennej nad dzieckiem.

Kto nie otrzyma dofinansowania?

- Uczniowie, którzy nie skończyli 20. roku życia, a uczęszczają do szkoły policealnej nie otrzymają świadczenia – powiedziała Rafalska. Podobnie jest z uczniami, którzy są w placówkach zapewniających utrzymanie i wyposażenie szkolne np. szkoły wojskowe, zakłady poprawcze.

Źródło: wPolsce.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA