fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Powstanie Warszawskie

Andrzej Duda do powstańców: Patrzę na was i wiem, że było warto

KPRP/Krzysztof Sitkowski
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach związanych ze zbliżającą się 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. - Warszawa w jakiejś swojej części była wolna przez 63 dni - powiedział.

Andrzej Duda spotkał się z powstańcami przy Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Prezydent wręczył weteranom ordery i oznaczenia państwowe.

- Walczyliście za wartości, nie walczyliście z zemsty - przesłaniem powstania warszawskiego była walka o wolność, było pragnienie wolnej ojczyzny i pragnienie wolności jako takiej - mówił prezydent.

- Jeżeli ktoś pyta czy polemizuje, czy było warto, to chociaż nie żyłem w tamtej chwili, nie było mnie na świecie to patrząc na to, jak wy patrzycie na swoich przyjaciół, towarzyszy broni i na to muzeum i po tym, jaki jest dzisiaj wasz stosunek do Polski, do wolnej, suwerennej, niepodległej ojczyzny - jestem przekonany, że było warto - kontynuował.

Prezydent podkreślił, że czasie PRL-u pamięć o powstańcach była zacierana, ale nie udało się zrobić tego w pełni. - Nie można było zabronić czcić Powstania Warszawskiego i powstańców warszawskich, a jednocześnie nie dało się tego zawłaszczyć, bo Powstanie Warszawskie w istotnej swojej części było sprzeciwem wobec nadchodzącego komunistycznego zniewolenia - mówił.

- Przychodzicie i dajecie jeszcze raz świadectwo swojej miłości do ojczyzny i tego, jak ważne jest dla państwa wychowanie kolejnych pokoleń dla Polski. Dzięki waszemu wysiłkowi one będą takie jak Wy. Tego Polsce życzę - stwierdził.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA