fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Bielan: Nie będzie nowej partii. Porozumienie zmieni nazwę

Adam Bielan i Jarosław Gowin
PAP, Piotr Polak
Będę wnioskować, by Porozumienie połączyło się z inną partią i zmieniło nazwę - mówił w Radiu Zet europoseł Adam Bielan.

- Nie będzie żadnej nowej partii, ja jestem przewodniczącym Konwencji Krajowej, wybranym trzy lata temu - podkreślił Bielan.

- Jarosław Gowin od trzech lat tego mandatu nie ma, to też jest fakt - dodał.

- Ze względu na to, że sytuacja jest skomplikowana, ale również ze względu na to bardzo wielu moich koleżanek i kolegów nie chce mieć nic wspólnego z osobami, które są w otoczeniu Jarosława Gowina, a którym stawiane są bardzo ciężkie zarzuty medialne, również dlatego będziemy chcieli zmienić nazwę - wyjaśnił.

- Z całą pewnością tematem, który budził wielkie emocje jest afera firmy Tecra. Po tym jak po raz pierwszy media ujawniły te sprawę, gdy tygodnik "Wprost" ujawnił, że firma założona przez wiceprezesa Porozumienia, Roberta Anackiego, otrzymała 10 mln zł od instytucji podległej Jarosławowi Gowinowi, czyli NCBiR, a ja dopytywałem o szczegóły i jak do tego doszło, te relacje moje z Jarosławem Gowinem uległy bardzo dużemu pogorszeniu - stwierdził.

- Ja wtedy nie wiedziałem o tym, że firma Tecra ma też powiązania ze światem zorganizowanej przestępczości, co wiem po reportażu TVN-u - dodał.

- Ja pokazuję tylko wierzchołek góry lodowej, my nie chcemy mieć z tymi ludźmi nic wspólnego, chcemy się odseparować - podsumował.

- Mam nadzieję, że cała partia Porozumienie połączy się z Partią Republikańską. Jarosław Gowin zapewne będzie kontynuował spór prawny z nami. Spór o Partię Republikańską trwał trzy i pół roku - mówił o przyszłości Porozumienia Bielan.

- Jesteśmy po słowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, zna nasze plany - dodał.

- Nie będziemy przybudówką dla PiS, ale nie chcemy też być przybudówką, czy też podnóżkiem PSL - stwierdził również Bielan.

- Gowin przestał już ukrywać, że Porozumienie powinno startować w przyszłych wyborach z list PSL. Gowin chce wyprowadzić Porozumienie ze Zjednoczonej Prawicy - tłumaczył.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA