fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Wałęsa odwołuje poparcie dla PO. Wesprze Kosiniaka-Kamysza

Fotorzepa, Piotr Wittman
Były prezydent Lech Wałęsa zapowiedział, że w wyborach parlamentarnych nie będzie głosował na Koalicję Obywatelską. "Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza!" - zadeklarował.

- W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów! Zdrajca! Taka jest prawda - mówił Lech Wałęsa o zmarłym w poniedziałek Kornelu Morawieckim, na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

- Wystąpienie (Wałęsy) trwało kilkanaście minut. Fragment dotyczący „Solidarności Walczącej” i jej przewodniczącego - to dosłownie kilka zdań - zauważył w poniedziałek Grzegorz Schetyna.

- Parę rzeczy, które Lech Wałęsa mówił na konwencji, przyjęłam z dużym ubolewaniem, żałuję, że pan prezydent używał takich słów i mówił w taki sposób - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że inaczej ocenia Kornela Morawieckiego i jego dokonania.

Dziś rano Lech Wałęsa zapowiedział, że nie będzie głosował na PO. "Chcę wesprzeć Kosiniaka–Kamysza!" - poinformował. "Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz,
jak i ludzie wsi z „ Jego zorganizowania " nie mieli miejsca w parlamencie" - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA