Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 20.10.2020 04:28 Publikacja: 19.10.2020 19:47
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Sejmowe wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego ma pokazać – jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej" – aktualny stan przygotowania służby zdrowia na drugą falę epidemii. I nie tylko. Ma być próba odbicia zarzutów, które pojawiają się w sferze publicznej, przede wszystkim ze strony opozycji. – Pokażemy, że politycy Koalicji Obywatelskiej i nie tylko wykorzystują pandemię do doraźnych celów politycznych – mówi polityk PiS znający szczegóły. W wystąpieniu premier nie będzie ogłaszał nowych obostrzeń, bo tych można spodziewać się najwcześniej pod koniec tygodnia. Jak przekonują nasi informatorzy, premier podsumuje obecny etap i powie, jaka jest całościowa strategia na przyszłość. Można spodziewać się, że premier będzie kontynuował przesłanie o strategii „środka" między pełnym lockdownem a metodą szwedzką. Jak tłumaczą nasi rozmówcy, premier ma podkreślać znaczenie społecznej solidarności w obliczu pandemii i zestawić z podejściem opozycji, w tym zarówno Koalicji Obywatelskiej, jak i Konfederacji. Przemówienie ma uzupełniać o przesłanie polityczne i społeczne poniedziałkowa deklaracja ze strony ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Ustawa zawierająca zapisy dotyczące m.in. klauzuli „dobrego Samarytanina" trafiła już do Sejmu. Decyzje o potencjalnych nowych obostrzeniach podobnie jak w ubiegłym tygodniu będą zapadać po analizie nowych informacji epidemiologicznych. Stanie się to najwcześniej w czwartek.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
– Prezydent Karol Nawrocki wyraźnie gra własną grę, dystansując się od Jarosława Kaczyńskiego. Łączy elektoraty,...
W USA nie do końca wiedzą, jakie jest znaczenie Donbasu dla obrony Ukrainy – mówi prof. Akademii Marynarki Wojen...
Do krótkiej wymiany zdań doszło między ministrami dyplomacji Polski i Węgier. Péter Szijjártó stwierdził, że pol...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
To logiczna konkluzja procesu, który już się właściwie wydarzył - mówił o zjednoczeniu PO z Inicjatywą Polską i...
Chcemy, żeby Nowy Ursus był czymś więcej niż projektem na 1,5 tys. mieszkań, żeby każdy nabywca otrzymywał więcej niż sam lokal - całe doświadczenie życia w dobrze zaprojektowanej przestrzeni - mówi Boaz Haim, prezes spółki Ronson Development.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas