fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Komorowski: Propozycja Dudy politycznym błędem

Bronisław Komorowski
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Bronisław Komorowski skomentował propozycję Andrzeja Dudy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. - Próba wywrócenia reformy emerytalnej jest nieszczęściem - powiedział był prezydent

Wiek emerytalny dla kobiet zostanie obniżony do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat - przewiduje podpisany w poniedziałek przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy.

"Ta ustawa przywraca wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn (...). Ona daje prawo do emerytury, (...) tzn. że jeżeli ktoś osiągnie wiek emerytalny i chce zacząć pobierać emeryturę, to może to zrobić. Ale może też - jeżeli ma taką wolę, jeżeli czuje w sobie siłę i ma takie możliwości, pracować dalej, po to, żeby mieć wyższą emeryturę, żeby się nadal realizować zawodowo. Jeżeli będzie miał inne życiowe plany, jeżeli się chce zająć wnukami, czy też w zupełnie inny sposób prowadzić swoje życie, w sposób pozazawodowy, może zacząć pobierać emeryturę. To będzie jego swobodna decyzja" - powiedział prezydent. Czytaj więcej

- Z punktu widzenia Polski próba wywrócenia reformy emerytalnej jest nieszczęściem - ocenił w TVN24 Biznes i Świat były prezydent Bronisław Komorowski.

- Ustawa "może być źródłem dramatu i nieszczęścia i jest politycznym błędem - powiedział Komorowski.

- Wszyscy wiedzą, że jak będzie mniej młodych ludzi pracujących, a więcej ludzi starych, to albo trzeba będzie tych młodych obciążyć wielkimi składkami emerytalnymi, albo ludziom starszym ograniczyć emerytury. Ta propozycja jest drogą do zmniejszenia emerytur i to w sposób dramatyczny, szczególnie jeśli chodzi o kobiety - uważa były prezydent.

- Tu nie ma możliwości znalezienia pieniędzy gdzieś w kosmosie - podsumował.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA