Polityka

Córka rzecznika Putina: Zanika chęć do życia

Elizawieta Pieskowa
www.facebook.com/lisa.peskova
Mieszkająca w Paryżu Elizawieta Pieskowa twierdzi, że padła ofiarą cyberprzemocy.

Córka wieloletniego rzecznika Władimira Putina Dmitrija Pieskowa Elizawieta, cytowana przez rosyjskie media, skarży się, że codziennie jest atakowana w sieci.

Specjalne oświadczenie Pieskowej zostało odczytane podczas ostatniego posiedzenia parlamentarnej komisji ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów parlamentu młodzieżowego.

- Znieważa się moje zdolności umysłowe, mój tryb życia, mój wygląd i moich bliskich - pisze córka rzecznika rosyjskiego prezydenta. Jak twierdzi, każdy jej błąd "wywołuje kolejną falę nienawiści".

- Zanika chęć życia nie tylko w sieciach społecznościowych, ale życia w ogóle. Taka jest siła cyberprzemocy - twierdzi. Przyczyną, według niej, jest to, że jest traktowana w sieci "nie jako osobowość", lecz jako "osoba, należąca do systemu politycznego".

Jednocześnie zaznacza, że jej aktywność w sieci "nie jest związana z polityką". Jak twierdzi, to właśnie rosyjscy politycy powinni zastanowić się na tym "dlaczego ludzie są tak poirytowani". - Od podwyższenia jakości życia ludzi zależy podwyższenie poziomu kultury. To jedyne możliwe rozwiązanie wszystkich problemów - uważa.

20 letnia Elizawieta jest córką Dmitrija Pieskowa z drugiego małżeństwa. Mieszka i studiuje we Francji. Aktywnie udziela się w sieciach społecznościowych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL