fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szwagierka wicepremiera Sasina rezygnuje z pracy w spółce samorządowej

wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin
PAP/Paweł Supernak
Szwagierka wicepremiera Jacka Sasina zrezygnowała z zasiadania w radzie nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin - podał Onet.

Na niedawnym kongresie PiS przyjęto uchwałę, według której współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa ani być przez te spółki zatrudniani.

Zakaz "nie obejmuje osób, które zostały zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe, w przypadku których doszło jednocześnie do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Gdy sprawa uchwały stała się głośna, redakcja Wirtualnej Polski zwróciła się do Portu Lotniczego w Lublinie z pytaniem o zatrudnienie szwagierki wicepremiera Jacka Sasina. W odpowiedzi rzecznik prasowy lotniska poinformował, że rada nadzorcza działa w niezmienionym składzie.

Władze portu lotniczego powołały się na dwa wyjątki, które znalazły się w uchwale. - Port Lotniczy Lublin jest spółką samorządową. Właścicielami są cztery samorządy, a nie Skarb Państwa - tłumaczył rzecznik Piotr Jankowski.

Teraz Onet podał, że w piątek szwagierka Jacka Sasina złożyła rezygnację. Prezes Portu Lotniczego w Lublinie Andrzej Hawryluk powiedział portalowi, że była to jej osobista decyzja. - Nadano już bieg sprawie zgodnie z kodeksem spółek handlowych - przekazał.

Według nieoficjalnych doniesień Onetu, szwagierka wicepremiera "miała mieć dość hejtu, jaki wylał się na nią ostatnio w mediach w związku z tak zwaną uchwałą sanacyjną PiS".

Angelika Konaszczuk zasiadała w radzie nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin od grudnia 2020 r.

- O powołaniu do Rady zdecydowały niewątpliwie moje kompetencje. Posiadam zarówno doświadczenie w sektorze lotniczym, jak również gruntowne wykształcenie w tym zakresie - przekonywała, cytowana przez "Dziennik Wschodni".

- Życzyłabym innym zasiadającym w zarządach i radach, aby ich poziom doświadczenia i kwalifikacji był taki jak mój - dodawała wspominając, że pracowała w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie, ukończyła studia podyplomowe z zarządzania lotnictwem w Akademii Obrony Narodowej oraz studia podyplomowe MBA.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA