Reklama
Rozwiń
Reklama

Morawiecki: Porwanie samolotu to akt państwowego terroryzmu

Premier Mateusz Morawiecki potępił zatrzymanie Romana Protasiewicza przez białoruskie władze. Ocenił, że samolot linii Ryanair, który został zmuszony do lądowania w Mińsku, został porwany. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, konieczne jest zdecydowane działanie wobec władz białoruskich.

Aktualizacja: 24.05.2021 06:10 Publikacja: 23.05.2021 17:17

Morawiecki: Porwanie samolotu to akt państwowego terroryzmu

Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

zew

W niedzielę samolot linii lotniczych Ryanair lecący z Aten do Wilna musiał lądować w Mińsku. Białoruska redakcja Radia Swoboda podawała, że piloci wysłali sygnał awaryjny, ponieważ otrzymali informacje o bombie na pokładzie. Decyzją białoruskiego przywódcy Aleksandra Łukaszenki w asyście myśliwca bojowego samolot wylądował na lotnisku w Mińsku.

Po lądowaniu zatrzymany został znajdujący się na pokładzie znany opozycyjny bloger Roman Protasiewicz, który przez mińskie władze jest oskarżany o terroryzm, za co grozi mu nawet kara śmierci.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Zbadano podejście do Tuska i Nawrockiego. Komu bardziej ufają Polacy?
Polityka
Marta Cienkowska, minister kultury: Mamy przełom w relacjach z Niemcami
Polityka
Nawrocki jednak nie spotka się z Orbánem w Budapeszcie. Podano powód
Polityka
Sondaż: Nawrocki czy Trzaskowski? Wiemy, na kogo teraz postawiliby Polacy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama