Reklama

"Gdy Morawiecki, Orban i Salvini rozmawiają, Putin się cieszy"

- Nawet jeśli efektem spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana i lidera włoskiej Ligi Matteo Salviniego będzie utworzenie wspólnego ugrupowania w Parlamencie Europejskim, to nie będzie ono miało realnego wpływu na politykę wspólnoty – oceniają Anna Słojewska, korespondentka "Rzeczpospolitej" w Brukseli i Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego. Pierwsze rozmowy, zainicjowane przez Budapeszt, zakończyły się ogłoszeniem wspólnej "deklaracji wartości".

Aktualizacja: 01.04.2021 16:44 Publikacja: 01.04.2021 16:37

"Gdy Morawiecki, Orban i Salvini rozmawiają, Putin się cieszy"

Foto: Fot. 1 Jerzy Dudek/Fotorzepa, fot. Akos Stiller/Bloomberg, fot. 3 Alessia Pierdomenico/Shutterstock, fot. 4 Mikhail Klimientyev/ Sputnik/AFP

"Rzecz W Tym" – czwartek, 1 kwietnia 2021 r. Prowadzi Cezary Szymanek.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Donald Tusk reaguje po zmasowanym ataku na Ukrainę. „Trzeba zmusić Rosję”
Polityka
Sondaż: Kto najlepszym kandydatem na premiera? Donald Tusk przed Radosławem Sikorskim
Polityka
Koniec z trzymaniem psów na łańcuchach. Tę rewolucję może powstrzymać tylko Nawrocki
Polityka
Grzegorz Braun komentuje wniosek o odebranie immunitetu PE: Ani mnie to ziębi, ani grzeje
Reklama
Reklama