fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ardanowski i Kołakowski już też odwieszeni w PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS w Sejmie Ryszard Terlecki
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS w Sejmie Ryszard Terlecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii ostatnich dwóch zawieszonych we wrześniu posłów - byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Lecha Kołakowskiego, który deklarował wczoraj opuszczenie partii.

Informację przekazał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. „Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.18.11.2020r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS” - napisał, dodając, że w związku z tym wygasa decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego sprzed dwóch miesięcy o zawieszeniu w prawach członka 2 polityków.

Odwieszeni zostali posłowie Jan Krzysztof Ardanowski i Lech Kołakowski. Jako jedyni nie zostali odwieszeni wczoraj, gdy PiS przywrócił w prawach członka 13 innych „zbuntowanych” posłów.

Jarosław Kaczyński na początku września zapowiedział projekt ustawy o ochronie zwierząt. - To ustawa, którą z całą pewnością poprą w Polsce wszyscy dobrzy ludzie, jestem o tym głęboko przekonany - mówił. Projekt zakładał m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz uboju rytualnego na eksport. Przeciwko zmianom protestowały m.in. Konfederacja, PSL oraz środowiska rolnicze. Za niepoparcie ustawy w Sejmie decyzją Kaczyńskiego zawieszonych w prawach członków PiS zostało piętnastu posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Przeciwnikiem ustawy był m.in. Ardanowski, którego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego na stanowisku szefa resortu rolnictwa zastąpił Grzegorz Puda, zwolennik nowelizacji. Sprawa „piątki dla zwierząt” była jednym z głównych powodów jesiennego kryzysu koalicyjnego w Zjednoczonej Prawicy. Pod koniec października wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik poinformował, że projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt nie będzie dalej procedowany. Ma powstać nowy projekt poselski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA