fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rzecznik rządu Piotr Müller: Następca Ziobry? Jest kilka nazwisk

tv.rp.pl
- Polityka dostarcza tylu możliwości, że taka też jest brana pod uwagę - powiedział na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany, czy wyobraża sobie rząd bez Zbigniewa Ziobry.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapytany został na antenie Polsat News, kto mógłby zastąpić lidera Solidarnej Polski na stanowisku ministra sprawiedliwości. - Jeśli podejmiemy ostatecznie decyzję, że się rozstajemy, to wtedy będzie kandydat - powiedział. - Jest kilka nazwisk, które by się nadawały. Myślę, że część nazwisk podawanych przez media, by się sprawdziło - dodał. - Wielu posłów PiS jest gotowych do podejmowania funkcji różnego rodzaju, w tym takich jak członkostwo w rządzie - zaznaczył.

Zapytany, czy w rządzie jest jeszcze minister rolnictwa, rzecznik powiedział, że „jest minister rolnictwa, jeszcze Jan Krzysztof Ardanowski". - Nie ma rozstrzygnięć co do rekonstrukcji - stwierdził Müller.

Piotr Müller odniósł się także do tego, że minister rolnictwa zagłosował przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w konsekwencji czego został zawieszony w prawach członka PiS. - Naturalną konsekwencją braku dyscypliny są też decyzje o wycofaniu rekomendacji. To bardzo prawdopodobne, że taka będzie konsekwencja, ale decyzja nie została podjęta - ocenił rzecznik rządu. - To nie jest informacja, która została pozytywnie przyjęta. To był dla nas ważny projekt. Było oczekiwanie dyscypliny i jasna zapowiedź konsekwencji braku poparcia. Bez wątpienia premier ocenia ją jednoznacznie negatywnie - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA