fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Trump przeniósł serbską ambasadę w Izraelu. Vucić zaskoczony

AFP
Media społecznościowe w Stanach Zjednoczonych obiegł film z podpisania w Białym Domu porozumienia między prezydentem Serbii a premierem Kosowa. Dokument zawierał deklarację przeniesienia ambasady Serbii z Tel Awiwu do Jerozolimy. Ale tego Aleksander Vucic dowiedział się od Donalda Trumpa - pisze Onet..

W piątek w Białym Domu prezydent Serbii Aleksander Vucic i premier Kosowa Avdullah Hati  podpisali porozumienie dotyczące normalizacji stosunków.

Udało się  je zawrzeć dzięki pośrednictwu Stanów Zjednoczonych.

W podpisanym dokumencie znalazła się tez deklaracja dotycząca przeniesienia ambasady Serbii w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy - śladem USA.

Problem polega na tym, że o tej deklaracji prezydent Serbii dowiedział się dopiero, gdy Donald Trump przekazywał mediom treść podpisanego porozumienia.

Krążący w mediach film pokazuje wyraźne zakłopotanie prezydenta Vucicia, który nerwowo kartkuje dokument, w poszukiwaniu zapisu i pytająco patry na współpracowników.

Nagranie stało się hitem mediów społecznościowych, ponieważ Vucic swoim zachowaniem sugeruje, że nie zdawał sobie sprawy z tego punktu porozumienia. Media w USA zwróciły dodatkowo uwagę na fakt, że Trump nazwał przywódcę Kosowa Avdullaha Hati prezydentem. Tymczasem zajmuje on stanowisko premiera - pisze Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA