Reklama
Rozwiń
Reklama

Prezydent Ukrainy nie przyjął rezygnacji premiera

Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk przekazał prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu swoją rezygnację. Nie została ona przyjęta - informuje AFP

Publikacja: 17.01.2020 17:36

Prezydent Ukrainy nie przyjął rezygnacji premiera

Foto: AFP

Złożona dymisja ma związek z pojawieniem się nagrania z posiedzenia rządu, na którym Honczaruk mówi m.in. że prezydent ma ma małą wiedzę o procesach gospodarczych i chce wyjaśnień, dlaczego hrywna umocniła się po wyborach prezydenckich.

Honczaruk napisał na swoim profilu na Facebooku, że "przyszedłem na stanowisko, aby zrealizować program prezydenta". "Jest dla mnie przykładem przyzwoitości" - dodał. Następnie stwierdził, że aby rozwiać wątpliwości co do swojego braku szacunku do prezydenta, które pojawiły się po pojawieniu się nagrania "przekazał list z rezygnacją na ręce prezydenta".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Gwiazda ruchu MAGA otrzymuje groźby. Wcześniej Trump nazwał ją „narzekającą wariatką”
Polityka
Politycy AfD zaproszeni do Waszyngtonu. Konferencja z ich udziałem „przeciwwagą dla Davos”
Polityka
Przyjaźnić się z USA, ale też z Rosją. Elastyczny jak prezydent Kazachstanu
Polityka
Kai-Olaf Lang o stosunkach z Polską: Po stronie Niemiec panuje poczucie bezradności
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Donald Trump zażąda od BBC gigantycznego odszkodowania? Mowa o miliardach dolarów
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama