fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Książę Harry i Meghan rozczarowali Elżbietę II

AFP
Książę Harry i jego żona Meghan mieli rozczarować królową Elżbietę II swoją decyzją o wycofaniu się z wypełniania obowiązków wynikających z przynależności do rodziny królewskiej. Para miała nie skonsultować tej decyzji z brytyjską królową - informuje Sky News.

8 stycznia książę Harry i księżna Meghan wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że zamierzają więcej czasu spędzać w USA, rodzinnym kraju Meghan i dlatego wycofują się z obowiązków wynikających z przynależności do rodziny królewskiej.

Małżonkowie podkreślili, że "w pełni wspierają" królową, ale nie poinformowali Pałacu Buckingham o swojej decyzji przed wydaniem oświadczenia.

Sky News informuje, że oświadczenie zostało przygotowane osobiście przez książęcą parę, która nie skonsultowała go z żadnym członkiem rodziny królewskiej.

Jak informuje Sky News książę Harry i Meghan zaczęli rozmawiać o ich nowym statusie i roli dopiero po wydaniu oświadczenia.

Pałac Buckingham ostrzegł, że wycofanie się książęcej pary z życia publicznego będzie "skomplikowane".

Małżonkowie w wydanym oświadczeniu podkreślili, że chcą osiągnąć "finansową niezależność".

Dodali, że decyzja o tym, by więcej czasu spędzać w Ameryce pozwoli im "wychować syna w poszanowaniu do tradycji królewskiej, ale umożliwi też ich rodzinie skupienie się na nowym rozdziale życia, w tym stworzeniu nowej organizacji charytatywnej.

Jednocześnie zapewnili, że będą współpracować z "królową, księciem Karolem i księciem Cambridge (księciem Williamem - red.)".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA