fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Harry i Meghan chcą być finansowo niezależni

AFP
"Zamierzamy pracować na rzecz osiągnięcia finansowej niezależności, wciąż wspierając jej królewską mość" - oświadczyli książę i księżna Sussex, Harry i Meghan, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, wyrażając wolę spędzania większej ilości czasu poza Wielką Brytanią.

"Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmiany" - czytamy w oświadczeniu księcia i księżnej Sussex, zamieszczonym na Instagramie.

Harry i Meghan zapowiedzieli, iż zamierzają wycofać się ze zobowiązań wynikających z ich dotychczasowej, eksponowanej roli w rodzinie królewskiej. "Zamierzamy pracować na rzecz osiągnięcia finansowej niezależności, wciąż wspierając jej królewską mość" - czytamy w oświadczeniu pary.

Książę Harry i jego żona zapowiedzieli, iż zamierzają dzielić czas między Wielką Brytanię a Amerykę Północną, nie zapominając przy tym o swych obowiązkach względem królowej i Wspólnoty Narodów.

"Ta geograficzna równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z poszanowaniem dla królewskiej tradycji, w której przyszedł na świat, jednocześnie zapewniając naszej rodzinie możliwość skoncentrowania się na następnym rozdziale, obejmującym także rozpoczęcie działalności przez naszą organizację dobroczynną" - napisała para książęca. Zapowiedziała, że szczegóły "tego ekscytującego kroku" ujawni w stosownym czasie, współpracując z królową Elżbietą II, księciem Karolem, księciem Williamem oraz wszystkimi związanymi ze sprawą osobami.

Pałac Buckingham oświadczył, że rozmowy z księciem i księżną Sussex na temat ich decyzji są na "wczesnym etapie". Wyrażając zrozumienie dla pragnień pary, Pałac Buckingham ocenił, że omawiane kwestie są skomplikowane i wymagają czasu.

We wtorek para wróciła z wakacji w Kanadzie do wykonywania swych książęcych obowiązków w Wielkiej Brytanii.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, amerykańskiej aktorki, odbył się w maju 2018 r. Syn pary, Archie, urodził się w maju 2019 r.

W 2019 r. książę i księżna Sussex w wyemitowanym przez telewizję ITV dokumencie przyznali, że z trudem mierzą się z zainteresowaniem ze strony brytyjskich tabloidów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA