fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Niemcy: sąd unieważnił zakaz wywozu pojazdów opancerzonych do Arabii Saudyjskiej

270862/Flickr
Niemiecki sąd unieważnił zakaz wywozu pojazdów opancerzonych do Arabii Saudyjskiej. Stwierdzono, że władze nie zastosowały odpowiednich procedur.

W listopadzie ubiegłego roku Niemcy wprowadziły zakaz sprzedaży broni do Arabii Saudyjskiej i tymczasowo wstrzymały dostawy zakupionego wcześniej sprzętu. Była to reakcja na śmierć saudyjskiego dziennikarza Dżamala Haszodżdżiego, który został zamordowany w budynku dyplomatycznym Rijadu w Stambule.

Sąd orzekł dziś, że władze nie zastosowały odpowiednich procedur podczas cofnięcia wcześniej wydanej licencji pozwalającej na sprzedaż 110 pojazdów do Arabii Saudyjskiej, z których 20 zostało już wysłanych. Firma, której dotyczył zakaz, to Rheinmetall

Sąd stwierdził, że sposób, w jaki licencja eksportowa została cofnięta, wskazuje, że władze starały  się uniknąć konieczności wypłaty odszkodowania. Rząd niemiecki może teraz odwołać się od tego orzeczenia.

Po decyzji sądu sprawy nie komentowało Ministerstwo Gospodarki, które odpowiada za pozwolenia na eksport broni, oraz Rheinmetall.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA