fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

USA: Kamala Harris kandydatką Bidena na wiceprezydenta?

AFP
Dzień po tym jak Kamala Harris wycofała się ze startu w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Partię Demokratyczną, Joe Biden, faworyt tych prawyborów ogłosił, że rozważy jej kandydaturę na wiceprezydenta - informuje Reuters.

Biden, wiceprezydent USA w administracji Baracka Obamy, chwalił swoją rywalkę w prawyborach w rozmowie z dziennikarzami po wiecu w Iowa.

- Senator Harris ma zdolności, by być tym, kim chce być - podkreślił.

- Rozmawiałem z nią wczoraj. Któregoś dnia może być prezydentem. Może zostać wiceprezydentem. Może zostać sędzią Sądu Najwyższego - wyliczał.

Kamala Harris była przyjaciółką syna Bidena, Beau, który w 2015 roku zmarł po walce z nowotworem mózgu.

Biden w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że "oczywiście rozważyłby" kandydaturę Harris na wiceprezydenta, gdyby wygrał prawybory w Partii Demokratycznej.

Senator Harris na początku roku wydawała się mieć szansę na nawiązanie walki o nominację prezydencką Partii Demokratycznej. Po początkowych, korzystnych dla niej sondażach, jej kampania znalazła się jednak w kryzysie, z którego Harris i jej sztab nie potrafili wyjść.

Mimo to Harris, która była drugą w historii USA czarnoskórą kobietą wybraną na senatora, nadal jest postrzegana jako jedna ze wschodzących gwiazd w Partii Demokratycznej.

Obecnie o nominację prezydencką w prawyborach u Demokratów rywalizuje 15 kandydatów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA