fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kandydatka torysów: niepełnosprawni powinni zarabiać mniej

CC0
Kandydatka Konserwatystów w wyborach parlamentarnych podczas spotkania z wyborcami powiedziała, że osoby niepełnosprawne powinny otrzymywać niższe wynagrodzenie, ponieważ "nie rozumieją pieniędzy".

Sally-Ann Hart jest kandydatką torysów w okręgu Hastings i Rye.

Jej wypowiedzi spotkały się z oburzeniem ze strony publiczności. Kobieta została wygwizdana przez osoby, które były na sali.

- Niektóre osoby z trudnościami w uczeniu się, nie rozumieją pieniędzy - mówiła. W tym czasie jedna z osób krzyknęła z sali, że jest osobą autystyczną i chcę otrzymywać pieniądze za wykonywaną pracę. 

Kandydatka Konserwatystów namawiała wyborców, by zapoznali się z artykułem "The Spectator". Przekonywała, że ma podobne stanowisko w tej sprawie - "chodzi o radość z wykonywanej pracy".

Zdaniem Marshy de Cordovy z Partii Pracy stanowisko Hart było pełne nienawiści. - Jeśli Boris Johnson wygra w czwartek, wrogie wobec niepełnosprawnych środowisko partii konserwatywnej jeszcze bardziej zepchnie ich w stronę ubóstwa - stwierdziła.

- Osoby niepełnosprawne są już wykluczone z rynku pracy i zostały nieproporcjonalnie poszkodowane przez cięcia dokonane przez Konserwatystów i Liberalnych Demokratów. Nowe komentarze jeszcze bardziej obnażają pogardę, jaką konserwatyści czują wobec osób niepełnosprawnych - dodała.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA