fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bronisław Komorowski: Antoni Macierewicz zranił Polskę tak jak nikt

tv.rp.pl
- Zranił Polskę tak dotkliwie, jak nikomu to się jeszcze nie udało. Prezydent Duda jego wskazuje na marszałka-seniora w sposób szczególny go honorując? Po co? - zastanawia się były prezydent Bronisław Komorowski.

- Na marszałka seniora Sejmu prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza - poinformował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Czytaj także: Spychalski: Macierewicz marszałkiem-seniorem nowego Sejmu 

- Jak to usłyszałem, to myślałem, że to jest jakiś ponury żart - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z RMF FM.

- Antoni Macierewicz jest człowiekiem tak skrajnym w swoich poglądach i działaniach obecnie, odpowiedzialnym za nieprawdopodobną krzywdę, którą zrobił narodowi. Podzielił Polskę na pokolenia lansując tezę o zamachu na Lecha Kaczyńskiego i wybuchach na pokładzie tupolewa - dodał.

Były prezydent mówił również o kandydacie PO w wyborach prezydenckich. - Polsce jest potrzebny prezydent nie z ADHD, tylko mądry. I szanujący konstytucję - powiedział.

- Mówiłem o tym wielokrotnie, dla mnie znakomitym kandydatem będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, jeżeli taką kandydaturę Platforma przedstawi, poprę ją z wszystkich moich sił, dlatego że jest osobą, która jest wiarygodna. Nigdy nie słyszałem, żeby obiecywała coś ponad to, co może zrobić. Jest człowiekiem pozbawionym agresji, właśnie bez takiego ADHD, które się przejawia w polityce różnie, też i brutalnościami, chamstwem zwykłym, chęcią poniżania innych. Jest osobą dojrzałą życiowo i politycznie - dodał.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA