fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Władysław Teofil Bartoszewski o kandydaturze Chojny-Duch do TK: Polityczny deal

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Wszystkie trzy kandydatury PiS do TK są nieakceptowalne. Piotrowicza ze względu na jego przeszłość, Pawłowicz za zachowanie jak na bazarze i uwłaczanie powadze Sejmu, a prof. Chojna-Duch to polityczny deal - powiedział na antenie Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski.

- Nie widzę osoby, która jest hamulcowym w kwestii porozumienia. Jeżeli są trzy partie, w tym jedna duża z rozmaitymi frakcjami i pomysłami, to się wszystko opóźnia. My się bardzo szybko porozumieliśmy z Włodzimierzem Czarzastym - powiedział na antenie Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski, zapytany o wspólnego kandydata opozycji na stanowisko marszałka Senatu. - Wszystkie trzy kandydatury PiS do TK są nieakceptowalne. Piotrowicza ze względu na jego przeszłość, Pawłowicz za zachowanie jak na bazarze i uwłaczanie powadze Sejmu, a prof. Chojna-Duch to polityczny deal - dodał, odnosząc się do ogłoszonych przez klub PiS kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.  

Czytaj także: Prof. Chmaj o kandydatach do TK: decyzja PiS dziwi mnie z kilku względówZapytany o Antoniego Macierewicza jako przyszłego marszałka seniora Sejmu, Bartoszewski podkreślił, że ceni go za działalność opozycyjną, ale "w ostatnich latach był on demonem destrukcji, jeżeli chodzi o Ministerstwo Obrony Narodowej i inne rzeczy". - Powinien być jeden kandydat opozycji wyłoniony w drodze selekcji, a nie mianowania - stwierdził.

"Nie można namaścić kandydata, który nie jest sprawdzony"

- Będzie druga tura wyborów, bo Andrzej Duda nie wygra w pierwszej, nie ma takiej możliwości. Powinien być jeden kandydat opozycji wyłoniony w drodze selekcji, a nie mianowania - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski. Dodał, że kandydatem PSL jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Bartoszewski podkreślił także, że „jeżeli ktoś nie jest w stanie debatować publicznie, to nie jest w stanie konfrontować się z prezydentem”. - Nie można namaścić kandydata, który nie jest sprawdzony w boju - powiedział - stwierdził powiedział. - W wyborach prezydenckich nie głosują tylko wyborcy opozycji. Kluczem do zwycięstwa jest przekonanie części wyborców PiS. Zdolność pozyskania tego elektoratu posiada (Kosiniak-Kamysz - red.) - dodał. 

 

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA