fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Hongkong: Policja walczy z flashmobami

AFP
Policja w Hongkongu spędziła większość niedzielnego popołudnia na potyczkach z małymi grupami zamaskowanych demonstrantów.

Prodemokratyczni demonstranci organizowali spotkania typu flashmob w wielu miejscach. Protestujących było jednak mniej, a starcia z siłami bezpieczeństwa mniej gwałtowne, niż w poprzednie weekendy.

W wielu dzielnicach wybuchały wiece, a niektórzy protestujący blokowali drogi, malowali graffiti na siedzibach firm uważanych za wspierające Chiny, wybijali okna i wznosili barykady.

Policja dokonała wielu aresztowań, starając się spacyfikować aktywistów, ale starcia nie były tak ciężkie, jak na początku tego miesiąca, kiedy miasto zostało praktycznie zamknięte.

Flashmoby i inne krótkie starcia z funkcjonariuszami miały miejsce w w co najmniej pięciu lokalizacjach. Przypadkowi świadkowie informowali o aresztowaniach protestujących. 

Protestujący niezmiennie domagają się niezależnego dochodzenia w sprawie nadużyć policji, amnestii dla ponad 2500 aresztowanych osób oraz przeprowadzenia powszechnych wyborów.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA