fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: Kornel Morawiecki - zdrajca. Taka jest prawda

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów! Zdrajca! Taka jest prawda - mówił Lech Wałęsa o zmarłym w poniedziałek Kornelu Morawieckim, na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek. W sobotę został pochowany na Powązkach.

- Oberwę za to, ale muszę powiedzieć - mówił Wałęsa. - Wybaczyłem szefowi „Solidarności Walczącej”, bo po chrześcijańsku należy to zrobić. A co oni z niego zrobili? Bohatera - ocenił były prezydent na konwencji KO.

- W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów! Zdrajca! Taka jest prawda - przemawiał Wałęsa.

- Wybaczamy mu to. Dlaczego o tym nie mówiłem? A po co? Wiedziałem, że on sobie nie nakozaczy, bo nie za dużo potrafi i nic nie zrobi, więc olaliśmy to. Dzisiaj oni za bohaterów się mają, a oni chcieli nas rozbić. To przecież my zwyciężyliśmy, tą „dużą” Solidarnością, kompromisami, bo inaczej nie dałoby się zwyciężyć - przekonywał były prezydent.

Wałęsa nie pierwszy raz krytykował Kornela Morawieckiego. W lutym br. w rozmowie z Onetem pytał „co może powiedzieć Morawiecki, który nas zdradził w najgorszym momencie?”. - Kiedy my siedzimy, ledwo piszczymy, to on zakłada Solidarność Walczącą. To jest zdrajca, powinien być podany do sądu. Rozbił Solidarność - mówił.

Dowiedz się więcej: Wałęsa: Kornel Morawiecki to zdrajca. Rozbił Solidarność

Wałęsa wspominał też na niedzielnej konwencji KO, że „prosił na piśmie" prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. - Człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni ciebie rozliczą. Tak mówiłem do tych ludzi. Nie rozliczyliście ich. Drugi, wielki mankament. Pozwoliliście im na papierach Kiszczaka wmówić, że Wałęsa to agent. No wiecie co... Zobaczcie, co się dzieje w Polsce, wciąż się muszę tłumaczyć. Nieprawdopodobne! Kiszczakowa i Kiszczak przeciw mnie! No wiecie co! Już większej bujdy to tylko Kaczyński większą może wymyślić - przemawiał Lech Wałęsa.

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA