fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ryszard Czarnecki: Donald Tusk marzy, aby wrócić do Polski na białym koniu

tv.rp.pl
Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki powiedział, że "wystąpienie Donalda Tuska 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim to kolejna rozpaczliwa próba powrotu do polskiej polityki człowieka, który żegna się już z funkcją szefa Rady Europejskiej, któremu nic nie zaproponowano w zamian”.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że 3 maja przyjedzie do Warszawy, gdzie na Uniwersytecie wygłosi wykład. - Myślę, że Donald Tusk marzy o tym, żeby wrócić do Polski na białym koniu, żeby naród zgięty w pas poprosił go, aby ratował Polskę przed Jarosławem Kaczyńskim - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Ryszard Czarnecki. Zdaniem eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości  Koalicja Europejska "jest bardzo skłócona wewnętrznie". - Rzecznik SLD oficjalnie mówi, że Grzegorz Schetyna nie jest szefem Koalicji Europejskiej, tylko Platformy Obywatelskiej. Są ostre wewnętrzne tarcia między Schetyną a Tuskiem. Cały czas trwa podskórny spór między nimi. To walka platformerskich buldogów pod dywanem. Opozycja zajmuje się wewnętrznymi kłótniami - zaznaczył Czarnecki. 

Czytaj także: Czarnecki: Prezes ma na głowie całą Polskę

 

 

Polityk odniósł się również do kwestii rzekomego wyjścia Polski z Unii Europejskiej. - Nawet jeżeli ktoś to kupił, polexit to bajeczka dla naiwnych - powiedział Ryszard Czarnecki. - Nigdy nie było pomysłu, żeby Polska wyszła z Unii Europejskiej. Nie ma takiego pomysłu i nie będzie. Nie było też prowadzonych żadnych działań zmierzających w tym kierunku - podkreślił europoseł w Polskim Radiu. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA