fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Władimir Putin spotkał się z Kim Dzong Unem

AFP
We Władywostoku odbył się szczyt z udziałem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Spotkanie miało skupiać się na kwestiach denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Kim Dzong Un miał również rozmawiać z Putinem o intensyfikacji wymiany handlowej między obydwoma krajami oraz o pomocy Rosji w zniesieniu sankcji nałożonych na Pjongjang w związku z rozwojem przez ten kraj programu atomowego.

Do szczytu z udziałem Kim Dzong Una i Putina doszło dwa miesiące po fiasku drugiego szczytu z udziałem Kim Dzong Una i Donalda Trumpa.

Było to pierwsze spotkanie Kim Dzong Una i Putina.

Putin witając się z Kim Dzong Unem zapewnił, że "chce wspierać pozytywne wysiłki w kwestii Półwyspu Koreańskiego". Po spotkaniu prezydent Rosji poinformował, że obaj "przedyskutowali sytuację na Półwyspie Koreańskim" i odbyli "rzeczową dyskusję" oraz wymienili się poglądami na temat jak poprawić sytuację na Półwyspie.

Kim Dzong Un, we wcześniejszej rozmowie z rosyjską telewizją zapewniał, że żywi "ciepłe uczucia wobec Rosjan" i "liczy, że jego wizyta (w Rosji) zakończy się sukcesem".

- Mam nadzieję, że w czasie rozmów z prezydentem Putinem będę w stanie rozmawiać konkretnie o kwestiach związanych z uregulowaniem sytuacji na Półwyspie Koreańskim i rozwoju naszych relacji dwustronnych - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA