fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Czy PiS podniesie podatki, by sfinansować obietnice wyborcze

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Czy uważasz, że PiS podniesie podatki, by sfinansować realizację swoich obietnic wyborczych? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Padły już wyborcze obietnice podatkowe. Teraz poczekajmy na konkrety ustawowe. Mogą się mocno różnić od propagandowych deklaracji.

Blisko dwie trzecie ankietowanych (65 proc.) uważa, że PiS podniesie podatki, by sfinansować realizację swoich obietnic wyborczych. 16 proc. respondentów jest przeciwnego zdania, a co piąty nie ma wyrobionej jednoznacznej opinii na ten temat.

- W podniesienie podatków przez Prawo i Sprawiedliwość częściej wierzą kobiety (66 proc.), osoby w wieku 25-34 lata (69 proc.), badani o wykształceniu wyższym (67 proc.) oraz osoby o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (66 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Ogłoszenie przez PiS kosztownych obietnic, których pełne koszty będą widoczne dopiero po wyborach, stanowi powtórkę działań tej partii z 2007 roku - piszą w raporcie eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA