fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Reuters: PiS składa obietnice warte 10 mld dolarów rocznie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Rządząca polską nacjonalistyczna partia zobowiązała się w sobotę do zwiększenia publicznych wydatków o 10 mld dolarów rocznie, podnosząc subsydia na dzieci, emerytury, (inwestycje) w infrastrukturę transportową w ramach kampanii przed wyborami parlamentarnymi" - pisze Reuters o obietnicach złożonych w czasie sobotniej konwencji PiS.

Reuters przypomina, że PiS doszedł do władzy w 2015 roku "częściowo z powodu szerokiego poparcia opinii publicznej dla rozbudowanych programów socjalnych i obietnic ekonomicznej równości".

Następnie agencja przypomina, że przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w Polsce PiS pozostaje najpopularniejszą partią, ale "kilka skandali zmniejszyło poparcie dla niej, wywołując wątpliwości, czy zachowa ona parlamentarną większość".

"Lider PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że partia oferuje wyborcom wszystko co może" - czytamy w depeszy Reutersa.

Reuters cytuje słowa Kaczyńskiego z konwencji, zgodnie z którymi "ten, kto ma puste kieszenie, nie jest wolny". - Wypełniamy te kieszenie na tyle, na ile to jest możliwe - dodawał Kaczyński nazywany przez Reutersa "faktycznym przywódcą Polski".

Następnie Reuters cytuje Mateusza Morawieckiego, który ocenił koszt propozycji przedstawionych przez PiS na 30-40 mld złotych (od 7,8 do 10,5 mld dolarów) rocznie i przypomina, że w 2019 roku polski deficyt wyniósł 28,5 mld złotych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA