fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Minister z Malezji: Homoseksualiści? Tego u nas nie ma

AFP
Minister turystyki Malezji Mohamaddin Ketapi, w czasie wizyty na targach turystycznych ITB Berlin wywołał oburzenie stwierdzeniem, że w jego kraju nie ma homoseksualistów.

Mohamaddin Ketapi odpowiadał na pytanie dziennikarza, czy jego kraj nie będzie miał problemów z przyjęciem turystów-homoseksualistów.

- Nie sądzę, że mamy coś takiego w naszym kraju - stwierdził minister. Wcześniej Mohamaddin Ketapi miał unikać odpowiedzi na pytanie, czy jego kraj jest bezpiecznym miejscem dla gejów i Żydów.

Przed wygłoszeniem opinii na temat braku gejów w Malezji, minister z tego kraju przez kilka minut tłumaczył, dlaczego Malezja jest atrakcyjnym celem wyjazdów turystycznych.  Mohamaddin Ketapi mówił o pięknie przyrody kraju i przyjaznej kulturze.

W 2019 r. Malezja chce przyjąć 30 mln turystów zagranicznych.

Singapurski "The Straits Times" po wypowiedzi ministra cytował przedstawiciela malezyjskiego rządu, który stwierdził, że słowa ministra na temat gejów są "jego prywatną opinią".

- Turyści przybywający do Malezji, tak jak do każdego innego kraju, są mile widziani niezależnie od ich orientacji seksualnej, religii czy koloru skóry - stwierdził malezyjski polityk.

Słowa ministra turystyki to kolejna wypowiedź ważnego polityka z Malezji wskazująca na wrogi stosunek władz tego kraju do homoseksualistów. Premier kraju, Mahathir Mohamad rok temu odrzucił możliwość legalizacji w Malezji małżeństw jednopłciowych podkreślając, że "są rzeczy, których Malezja nie zaakceptuje nawet jeśli Zachód uważa je za prawa człowieka". Takimi zjawiskami - jak mówił - są "LGBT i małżeństwa pomiędzy dwoma mężczyznami i dwiema kobietami".

Departament Islamskiego Rozwoju Malezji szacuje, że w kraju żyje ok. 310 tys. homoseksualistów. Są to jednak tylko szacunki, nie oficjalne dane.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA