fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Błąd w słowie "Brytania" w ulotce brytyjskiego polityka

Twitter
Polityk Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) został wyśmiany w mediach społecznościowych za rozprowadzanie ulotki zawierającej liczne błędy - w tym błąd w słowie "Brytania".

Ulotka rozprowadzana była w Peterborough. Whitby obiecywał w niej "szansę na doprowadzenie do wstrząsu w Westminsterze (siedzibie Izby Gmin - red.) w przypadku wyborów uzupełniających".

Tytuł ulotki brzmi: "Peterborough: Kształtowanie przyszłości Brytnaii" (Britian zamiast Britain).

Whitby pisze w niej też, że mieszkańcy "zostali zawiedzeni", ponieważ parlamentarzystka z Peterborough Fiona Onasanya skazana za składanie fałszywych zeznań, odwołała się od wyroku i nie złożyła mandatu.

W ulotce, oprócz błędu w nazwie Brytania można też znaleźć niewłaściwie stawiane apostrofy i błędy merytoryczne (twierdzenie, że UKIP ma parlamentarzystów w Izbie Gmin - w rzeczywistości przedstawiciele tej partii zasiadają jedynie w Parlamencie Europejskim).

Whitby, który jest radnym Peterborough, w rozmowie z lokalną gazetą przeprosił za rozprowadzenie ulotki z błędami. Przyznał się też do odpowiedzialności za nie.

Polityk dodał, że lokalny oddział UKIP zauważył błędy po rozprowadzeniu 200-300 ulotek, po czym zostały one poprawione w kolejnych 10 tysiącach ulotek.

Źródło: scotsman.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA