fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Były prezydent Kostaryki molestował byłą miss kraju?

Yazmin Morales/Facebook
Yazmin Morales, była miss Kostaryki (w 1994 roku) jest drugą kobietą, która w ostatnim czasie złożyła zawiadomienie o molestowaniu seksualnym, jakiego miał dopuścić się wobec niej były prezydent i laureat pokojowej Nagrody Nobla, Oscar Arias - informują kostarykańskie media.

Kostarykańska prokuratura potwierdziła, że drugie zawiadomienie o molestowaniu seksualnym przez Ariasa wpłynęło w czwartek o 19.

Yazmin Morales, na swoim profilu na Facebooku podziękowała kostarykańskim i międzynarodowym mediom za pomoc w wyciągnięciu jej sprawy na światło dzienne.

78-letni dziś Arias we wtorek (w związku z pierwszym zawiadomieniem złożonym przeciwko niemu przez aktywistkę ruchu pacyfistycznego), zaprzeczał jakoby dopuścił się takiego czynu.

- Kategorycznie odrzucam oskarżenia wobec mnie - powiedział Arias, który w 1987 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za działania na rzecz zakończenia wojen domowych w Ameryce Środkowej.

Oprócz Morales Ariasa o molestowanie seksualne oskarża byłego prezydenta psychiatra i pacyfistka Alexandra Arce von Herold, która twierdzi, że Arias dopuścił się napaści na nią w jej domu, w 2014 roku.

Arias - według zeznań von Herold - miał stanąć za nią, złapać ją za biust, włożyć ręce pod sukienkę i dotykać jej miejsc intymnych.

Z kolei Morales miała być napastowana w 2015 roku. Sprawę chciała od razu zgłosić na policję, ale trzech prawników miało jej to odradzać, ponieważ Arias jest najbardziej wpływowym politykiem na Kostaryce. Ostatecznie jednak, gdy von Herold upubliczniła swoją sprawę, Morales również powinna pójść na policję.

Morales twierdzi, że Arias zaprosił ją do domu, a następnie złapał ją za głowę i przyciągnął do siebie, po czym zaczął dotykać jej piersi i pocałował ją wbrew jej woli.

Arias był prezydentem Kostaryki w latach 1986-1990 i 2006-2010.

Obecnie jest dyrektorem fundacji działającej na rzecz pokoju i rozbrojenia, która nosi jego imię. 

Źródło: Tico Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA