fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kamiński: Brak reakcji pokazuje słabość Kaczyńskiego

tv.rp.pl
Afera KNF-u mogła być szansą wizerunkową dla Kaczyńskiego. Mógł pokazać agresję, pasję, mówiąc: będę ścinał łby - przekonywał w #RZECZoPOLITYCE poseł klubu PSL-Unia Europejskich Demokratów Michał Kamiński.

Kamiński stwierdził jednocześnie, że w sprawie afery KNF "milczenie Kaczyńskiego aż krzyczy".

- Dla niego niebezpieczeństwem jest to, że jego brak reakcji pokazuje jego słabość. A Kaczyński boi się swojej słabości - dodał, zaznaczając, że w sprawie KNF Kaczyński mógł wykorzystać schemat "dobry car - źli bojarzy" i zyskać na całej sytuacji w oczach opinii publicznej. Tymczasem, jak dodał Kamiński, im później nastąpi reakcja Kaczyńskiego, tym jej znaczenie będzie mniejsze.

Komentując doniesienia o tym, że PiS rozważa przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych, które mogłyby zostać połączone z wyborami do PE, Kamiński stwierdził, iż świadczy to o "pewnej nerwowości w szeregach władzy". - Zrozumiałej - dodał.

Przyczyną nerwowości w PiS, oprócz afery KNF, mogą być zdaniem Kamińskiego "nieudane wybory samorządowe", które "zdemitologizowały PiS".

- Te wybory pokazały, że PiS jest partią bardzo silną, ale również pokazały, że trudno jest mówić, iż jest partią dominującą - stwierdził polityk UED. 

Kamiński ocenił też, że "rykoszetem odbija się na PiS" negocjowanie z narodowcami przed Marszem Niepodległości. - 11 listopada wpuścił na salony radykalną prawicę. Rząd PiS, jako jedyny w Europie, zaczął rozmawiać z radykalną prawicą - mówił wskazując, że Marek Jakubiak, były poseł klubu Kukiz'15, "chce tworzyć coś na prawo od PiS", a tego z kolei może obawiać się Jarosław Kaczyński.

Na uwagę, że ugrupowanie Jakubiaka może być koncesjonowaną opozycją, Kamiński odparł, że w tej sytuacji jest tak, jak w dowcipie o tym dlaczego Włosi nie lubią Świadków Jehowy? - Bo Włosi nie lubią żadnych świadków. Kaczyński nawet koncesjonowanej opozycji nie lubi - ocenił Kamiński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA