fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Były prezydent Ukrainy trafił do szpitala w Moskwie

Wikimedia Commons/Attribution 3.0 Brazil (CC BY 3.0 BR)/Wilson Dias/Agencia Brasil
Prawnik byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza poinformował, że Janukowycz trafił do szpitala w Moskwie, z powodu podejrzenia urazów kręgosłupa i jednego z kolan - podaje Radio Wolna Europa.

Aleksandr Horoszinskij oświadczył, że został poinformowany przez doradców Janukowycza, iż były, prorosyjski prezydent Ukrainy, przebywający obecnie na wygnaniu w Rosji, trafił do szpitala 16 listopada.

 

- Pojechałem do szpitala i rozmawialiśmy - powiedział Horoszinskiji, który dodał, że Janukowycz uskarża się na urazy kręgosłupa i kolana.

- Nie mogę ujawnić dokładnej diagnozy, ale widziałem na własne oczy, że on nie może się ruszać - dodał.

Wcześniej "Komsomolskaja Prawda" informowała, że Janukowycz został przyjęty na oddział intensywnej terapii publicznego szpitala 16 listopada, po czym przewieziono go do prywatnej kliniki. Nie wiadomo gdzie dokładnie przebywa obecnie Janukowycz.

Były prezydent Ukrainy miał doznać urazu w czasie gry w tenisa.

Janukowycz uciekł do Rosji w lutym 2014 roku w związku z protestami Ukraińców, którzy wyrażali sprzeciw wobec rozluźnianiu przez Janukowycza więzów z UE, a wzmacnianiu związków z Rosją.

Po obaleniu Janukowycza Rosjanie przeprowadzili aneksję ukraińskiego Krymu i wsparli prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

W Kijowie trwa obecnie proces, w ramach którego Janukowycz jest zagrożony karą dożywocia za zdradę, podejmowanie celowych działań naruszających suwerenność Ukrainy i integralność terytorialną tego kraju we współpracy z rosyjskimi władzami. 19 listopada były prezydent Ukrainy miał - zdalnie, za pomocą wideołącza - wygłosić w sądzie oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: RFE/RL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA