fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francja: Sześć osób planowało atak na Macrona. Aresztowani

AFP
Sześć osób zostało aresztowanych w ramach dochodzenia w sprawie podejrzenia o planowanie ataku na francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona - poinformowały nieoficjalnie źródła zbliżone do śledztwa.

Źródło podaje, że francuskie służby bezpieczeństwa aresztowały sześć osób we wtorek pod zarzutem podjęcia planu "brutalnych działań" przeciwko prezydentowi. Francuski kanał telewizyjny BFM TV poinformował, że aresztowani należą do skrajnej prawicy, ale wiadomość ta nie została potwierdzona. Telewizja zaznacza też, że plany ataku były "niesprecyzowane i luźno sformułowane".

Aresztowania przeprowadzono w trzech miejsach: w Isere na południowy wschód od Lyonu, Moselle - na granicy z Niemcami i Luksemburgiem, oraz w Ille-et-Vilaine - na północnym zachodzie, w pobliżu Rennes.

Nie wiadomo na razie, jaki jest związek między aresztowanymi lub w jaki sposób się ze sobą kontaktowali.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie prezydent Emmanuel Macron ostrzegał przed zagrożeniem ze strony skrajnie prawicowych ruchów w Europie. Stwierdził, że "samozadowolenie w latach 30-tych otworzyło drogę do władzy Hitlerowi w Niemczech i Mussoliniemu we Włoszech".

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA