fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Chin do armii: Przygotowujcie się do wojny

AFP
Prezydent Chin Xi Jinping nakazał Dowództwu Południowego Teatru odpowiedzialnemu za monitorowanie Morza Południowochińskiego i Tajwanu na zwiększenie swoich możliwości bojowych tak, aby było w stanie poradzić sobie w sytuacji kryzysowej - informuje "South China Morning Post".

Dowództwo Południowego Teatru musiało wziąć na siebie "duży ciężar militarnych obowiązków" w ostatnich latach - podała chińska CCTV cytując prezydenta Chin w czasie inspekcji jednostek podległych temu Dowództwu.

- Musimy skoncentrować się na przygotowaniach do toczenia wojny - podkreślił Xi. - Musimy rozważyć wszystkie skomplikowane sytuacje i przygotować plany kryzysowe - dodał.

- Musimy prowadzić ćwiczenia z gotowości bojowej, ćwiczenia sił połączonych i podnosić umiejętności żołnierzy w ramach przygotowania do wojny - cytuje słowa Xi "South China Morning Post".

Xi wygłosił swoje przemówienie dzień po tym jak minister obrony Chin Wei Fenghe oświadczył iż Chiny nigdy nie oddadzą "nawet kawałka swojego terytorium" i ostrzegł, że powtarzające się kwestionowanie suwerenności Chin nad Tajwanem jest niezwykle groźne i może doprowadzić do akcji militarnej.

Głównym zadaniem Dowództwa Teatru Południowego jest monitorowanie regionu Morza Południowochińskiego, w którym ścierają się pretensje terytorialne Chin i kilku innych państw regionu. Z kolei USA wywierają presję na to, by zapewnić swobodę żeglugi na tym morzu.

 

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA