fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

AfD tworzy sekcję żydowską. Żydzi protestują

AFP
Antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD), trzecia siła w niemieckim parlamencie, ogłosiła stworzenie żydowskiej sekcji wewnątrz partii, ściągając na siebie falę krytyki ze strony przedstawicieli żydowskiej społeczności w Niemczech - informuje AP.

Jedna z żydowskich organizacji studenckich oskarżyła AfD o bycie "jednym z największych zagrożeń dla życia Żydów w Niemczech".

- AfD nie uzyska od nas certyfikatu koszerności - zapowiedziała przewodnicząca Unii Studentów Żydowskich Dalia Grinfield, która oświadczyła, że jej grupa wzywa wszystkich Żydów w Niemczech do tego, by dołączyli do zaplanowanych na przyszły miesiąc wieców protestów w niemieckim mieście Offenbach, gdzie AfD chce uruchomić sekcję "Żydzi w AfD".

AP zauważa, że mimo iż członkowie AfD wielokrotnie umniejszali zbrodnie Holokaustu, partia ma w swoich szeregach Żydów, których przyciągnęła do ugrupowania retoryka wymierzona w muzułmańskich imigrantów.

- AfD jest jedyną partią w Niemczech, która czyni z muzułmańskiego antysemityzmu temat, bez trywializowania problemu - mówi Dimitri Schulz, Żyd i jeden z założycieli sekcji "Żydzi w AfD".

Wciąż jednak nie jest jasne jak wielu członków AfD ma żydowskie korzenie i ilu z nich chce angażować się w działania nowej sekcji partii.

Większość społeczności żydowskiej w Niemczech ostrzega przed antysemickimi tendencjami w AfD - podkreśla AP.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA