fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czego nie wiecie o przyszłej księżnej?

AFP
Przedstawiamy dziesięć faktów dotyczących przyszłej żony księcia Harry’ego, Meghan Markle.

1.Imię

Meghan to drugie imię Markle. Naprawdę nazywa się Rachel Meghan Markle, podobnie, jak bohaterka, którą grała w popularnym serialu „Suits”.

 

2. Pochodzenie

Matka Meghan Markle, Doria Radlan, jest Afroamerykanką. Jej ojciec Thomas W. Markle ma natomiast korzenie holendersko-irlandzkie.

3. Wykształcenie

Meghan Markle ma dyplom z komunikacji. Studiowała na Northwestern University w Evanston, w stanie Illinois. Jeszcze jakiś czas temu rozważała kontynuowanie studiów. Z powodu nowych obowiązków w rodzinie królewskiej, najprawdopodobniej będzie musiała z tego zrezygnować.

4. Kiedy poznała księcia Harry’ego?

Swojego przyszłego męża Meghan Markle poznała przez wspólnego znajomego, Alexandra Gilkesa. Aktorka przyjaźni się z jego żoną, projektantką Mishą Nonoo.

5. Jest starsza

Meghan Markle urodziła się 4 sierpnia 1981 roku. Jest o trzy lata starsza od swojego narzeczonego, księcia Harry’ego.

6. Udziela się charytatywnie

Działalność charytatywna to jedna z kwestii, które połączyły ją z księciem Harrym. Oboje angażują się społecznie. Para działa charytatywnie na wielu polach. Po wizycie w 2016 roku w Rwandzie Meghan Markle ogłoszona została światową ambasadorką organizacji World Vision.

7. Nie jest to jej pierwszy ślub

Meghan Markle ma za sobą rozwód z aktorem Trevorem Engelsonem, kolegą z planu serialu „Suits". Para pobrała się w hotelu na Jamajce i była małżeństwem przez 18 miesięcy.

8. Religia

Meghan Markle to katoliczka, a królowa Elżbieta II jest zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego. W związku z tym, ślub nie może odbyć się w Katedrze Westminsterskiej, a w kaplicy św. Jerzego przy zamku Windsor.

9. Rezygnacja z aktorstwa

Meghan Markle zapowiedziała w pierwszym wspólnym wywiadzie z księciem Harrym po ogłoszeniu zaręczyn, że ślub oznacza koniec jej kariery aktorskiej.

10. Znika z internetu

W styczniu Meghan Markle, wcześniej aktywna na Facebooku, Twitterze i Instagramie, usunęła wszystkie konta. Informacja ta została potwierdzona przez Pałac Kensington, w oficjalnym oświadczeniu. "Meghan Markle jest wdzięczna każdemu, kto obserwował ją za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednakże, jako że od dłuższego czasu nie używała żadnego z portali, postanowiła usunąć konta” – czytaliśmy w komunikacie.

Źródło: The Telegraph, The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA