fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Viktor Orban na Facebooku: Jeszcze Polska nie zginęła

AFP
Premier Węgier Viktor Orban na swoim koncie na Facebooku umieścił filmik, który podpisał „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”.

Na facebookowym koncie Viktora Orbana pojawił się trwający 1,5 minuty film, będący skrótem z jego wypowiedzi podczas środowej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim w Budapeszcie.

 

W filmie Orban mówi między innymi, że Polska i Węgry należą do regionu środkowoeuropejskiego, a ostatnie lata świadczą o tym, że środkowoeuropejskie systemy gospodarcze, w tym Polski i Węgier, działają.

Podkreślił także, że kraje tego regionu wnoszą do Unii Europejskiej więcej siły niż sądzono, gdy wstępowały do wspólnoty. „Można powiedzieć, że teraz są motorem gospodarczym UE” - słyszymy w filmie.

Viktor Orban zaznaczył także, że Węgry chcą, by „Europa pozostała europejska”. W tym kontekście wspomniał o tym, że jego państwo odrzuca przymusową relokację oraz uważa, że istotne jest wzmocnienie rodzin i wspieranie narodzin dzieci. „Należy strzec i wzmacniać chrześcijańską kulturę europejską” - podkreślił.

Film zakończony został stwierdzeniem, że rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim były świetne i wiele wniosły dla przyjaźni polsko-węgierskiej. „Przyjaźń polsko-węgierska również w przyszłości będzie jednym z kamieni węgielnych europejskiej polityki Węgier” – zaznaczył Viktor Orban.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA