fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PKW odmawia uczestnictwa w pracach komisji sejmowej

tv.rp.pl
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, w związku z powtarzającymi się zarzutami dotyczącymi sfałszowania wyborów, zdecydował, że członkowie PKW nie będą uczestniczyć w pracach komisji sejmowej nad projektem ustawy o ordynacji wyborczej.

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, w związku z powtarzającymi się zarzutami dotyczącymi sfałszowania wyborów, zdecydował, że członkowie PKW nie będą uczestniczyć w pracach komisji sejmowej nad projektem ustawy  ordynacji wyborczej.

Przewodniczący PKW zdecydował o tym w związku z faktem, że podczas obrad komisji sejmowej padały słowa o fałszerstwach wyborczych. Mimo apeli członków PKW o odwołanie tych słów lub przedstawienie dowodów prezydium komisji nie podjęło żadnych działań.

Sytuację dodatkowo zaogniła wczorajsza wypowiedź rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która stwierdziła, że po awarii systemu informatycznego w 2014 roku przewodniczący PKW "nie robił konferencji prasowych, nie chodził na spotkania z prezydentem i nie mówił o tym, dlaczego ten system nawala, dlaczego tak długo czekamy na wyniki wyborów'.

Wojciech Hermeliński nie był wówczas przewodniczącym PKW.

Obecny szef Państwowej Komisji Wyborczej skrytykował projekt ustawy dotyczący ordynacji wyborczej, autorstwa PiS. Stwierdził niedawno, że "ma wrażenie, iż przepisy te układał mały Kazio".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA