fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Kto chce, by Jarosław Kaczyński został ponownie premierem

Według części polityków PiS Jarosław Kaczyński chciałby wymienić Beatę Szydło
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jarosław Kaczyński nie powinien zastąpić Beaty Szydło na stanowisku premiera? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Już od miesięcy politycy PiS mówią o tym, że stanowisko szefa rządu straci Beata Szydło, a tekę premiera osobiście obejmie Jarosław Kaczyński. W związku z zapowiadaną rekonstrukcją rządu, takie spekulacje się nasiliły. "W PiS jest też pełne przekonanie, że Kaczyński potrafi dobrze ocenić sytuację polityczną i ryzyko, które wiąże się z tak dużą zmianą na półmetku rządów" - oceniał poseł PiS Artur Soboń w rozmowie z Michałem Kolanko. "Jeśli Jarosław Kaczyński miałby nie zostać premierem teraz, to czy byłby do tego w ogóle lepszy moment?" - zastanawia się Michał Szułdrzyński.

Ponad 60 proc. badanych uważa jednak, że Jarosław Kaczyński nie powinien zastępować Beaty Szydło na stanowisku premiera. Za tym pomysłem jest 17 proc. ankietowanych, a co piąty respondent nie ma zdania w tej sprawie.

- Częściej Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku premiera widzą mężczyźni (22 proc.), osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (22 proc.) oraz respondenci z miast do 100 do 199 tysięcy mieszkańców (23 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek ankietowanych, którzy uważają, że na stanowisku premiera powinna zajść taka zmiana – w grupie do 24. roku taki pomysł popiera tylko 7 proc. badanych, podczas gdy w grupie powyżej 50 lat co czwarty ankietowany.

Podobną zależność widać w wykształceniu – wraz ze wzrostem jego poziomu rośnie odsetek popierających ten pomysł, do 19 proc. wśród osób o wykształceniu wyższym.

Sama premier Szydło zapewniała, że nie zamierza podać się do dymisji. - Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona. Oczywiście, jak każdy fizycznie, jest taki moment, że jest zmęczenie i trzeba odpocząć, co jest rzeczą naturalną - mówiła szefowa rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA