fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż partyjny: Wzrost poparcia dla PiS. Dużo traci PO

PAP/Jacek Turczyk
36 procent respondentów deklaruje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. To więcej niż wspólny wynik Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - wynika z sondażu KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Wspólna lista Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski zanotowała 4 punkty procentowe wzrostu poparcia. W lipcu na PiS swój głos oddało 36 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce w sondażu zajęła Platforma Obywatelska. Na partię Grzegorza Schetyny oddało głos 22 proc. badanych. W poprzednim sondażu, przeprowadzonym w czerwcu, PO popierało 27 proc. respondentów.

Bez zmian jest wynik Nowoczesnej, która popiera 8 proc. ankietowanych. O 1 punkt proc. spadł wynik Kukiz'15, który zdobył identyczny wynik jak partia Ryszarda Petru.

W Sejmie znalazłby się również Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez KANTAR Millward Brown SA w dniach 11-12 lipca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1008 osób. 

Sondaż KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24

PiS - 36 proc. (+ 4 pp.)


PO- 22 proc. (- 5 pp.)


Nowoczesna - 8 proc. (bez zmian)


Kukiz’15 - 8 proc. (- 1 pp.)


SLD - 6 proc. (bez zmian)


PSL - 4 proc. (bez zmian)


Partia Razem - 4 proc. (+ 1 pp.)


Partia Wolność - 2 proc. (bez zmian)


Ruch Narodowy - 0 proc. (- 1 pp.)


Odmowa odpowiedzi - 2 proc.


Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydował - 8 proc. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA