fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gazeta Polska organizuje debatę "Państwo cyfrowe czy analogowe". Nie zaproszono nikogo z MC

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska
Fotorzepa, Jerzy Dudek
10 maja odbędzie się debata "Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa". Organizatorem spotkania jest Gazeta Polska. Na debatę nie zaproszono nikogo z Ministerstwa Cyfryzacji.

Spotkanie dotyczące cyfryzacji państwa odbędzie się 10 maja w Centrum Prasowym Foksal. Wśród poruszanych tematów będą m.in.: "Rola strategicznych podmiotów infrastruktury państwa", "Bezpieczeństwo narodowe a nowoczesne rozwiązania - czy wszystko należy cyfryzować?" i "Partnerstwo Publiczno-Prywatne jako metoda rozwoju infrastruktury państwa".

Wśród zaproszonych gości są: Michał Dworczyk z Ministerstwa Obrony Narodowej, Kazimierz Smoliński z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Bogdan Rzońca i Sylwester Chruszcz z sejmowej Komisji Infrastruktury, prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy i prezes KAPSCH Telematic Services Marek Cywiński.

Debata będzie dotyczyć cyfryzacji, jednak szybko zauważono, że wśród gości nie będzie nikogo z Ministerstwa Cyfryzacji. Od jakiegoś czasu mówi się o konflikcie między Anną Streżyńską a Antonim Macierewiczem. Minister cyfryzacji komentowała sprawę, mówiąc, że niektóre zadania nie powinny być przypisywane do ministerstwa obrony narodowej.

W rozmowie z Radiem ZET minister cyfryzacji powiedziała: "Mnie interesują sprawy gospodarcze. Bardzo często się nie zgadzam fundamentalnie z przyjętym podejściem do konkretnych rozwiązań gospodarczych, czy do konkretnych rozwiązań związanych z infrastrukturą, cyberbezpieczeństwem".

"To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem, to ludzie lubią o tym w ten sposób pisać, tylko konflikt o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarny i cywilny. Nie wszystko podlega resortowi obrony i i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w gestii MON" - dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA