fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kaczyński ze swastykami w "Der Spiegel"

Twitter
"Świat znalazł się na krawędzi" - nosi tytuł artykułu w niemieckim "Der Spiegel". Do materiału opisującego polityczne przemiany dołączono kontrowersyjne zdjęcie. Widać na nim Donalda Trumpa, Viktora Orbana, Nigela Farage'a, Marine Le Pen i Jarosława Kaczyńskiego w nazistowskich mundurach.

Dodatkowo na szyi prezesa PiS wisi duży, złoty krzyż ze złamanymi ramionami. 

Autorzy artykułu opisują zmiany, jakie nastąpiły w Europie i ostrzegają przed kolejnymi decyzjami obywateli Unii Europejskiej. Zdaniem dziennikarzy przejęcie władzy na Węgrzech i w Polsce przez populistów, rozpoczęło groźny dla reszty kontynentu trend. "Der Spiegel" ostrzega, że ewentualne przyszłoroczne zwycięstwo Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji może zakończyć Unię Europejską w jej dotychczasowym kształcie.

W artykule podkreślono, że jeszcze nikt na początku roku nie przypuszczał, jak daleko idące zmiany mogą nastąpić. W tym miejscu wymieniono wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych i wynik wyborów w Austrii. Sebastian Hammelehle zwrócił uwagę, że porażka wyborcza populistycznego kandydata w Austrii nie oznacza, że populiści osiągną sukces w najbliższych wyborach parlamentarnych.

W artykule zwrócono również uwagę, że ostatnie wydarzenia polityczne, wybory prezydenckie w USA i Brexit, pokazały, że wyborcy mają ogromną władzę i są teraz świadomi możliwości dokonywania zmian.

- Ta nowa władza wyborców ma swoją cenę, spoczywa na nich teraz więcej odpowiedzialności. Lekkomyślne decyzje czy obojętność stają się niebezpieczne, ponieważ Europa, cały Zachód znalazł się na krawędzi. Każdy, kto idzie do wyborów, musi zdać sobie sprawę z konsekwencji, i także ten, który do wyborów nie pójdzie - napisał autor artykułu.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA